Panasonic TV HDMI Sorunu!

Teknolojinin en üst safhada olduğu bu yıllarda birbirinden farklı TV markalarının yine birbirinden farklı özelliklere sahip olan modelleri bulunmaktadır. Her ne olursa olsun TV’ler HDMI kablosuna bağlı olan cihazlardır. Bu ikilinin uzun bir süre daha birlikte hareket edileceği düşünülüyor. Peki, Panasonic TV HDMI sorunu ile başa çıkmak için ne yapmanız gerekiyor. Yazımızın devamında sizlere bazı taktikler ya da tüyolar vererek sorunlara karşı nasıl başa çıkacağınızdan bahsedeceğiz.

Panasonic TV HDM Sorunu Yaşayanlar!
HDMI demek öncelikle Yüksek Çözünürlüklü Multimedya Arayüzü olarak bilinmelidir. Yani yüksek çözünürlük kalitesinde görüntü almanızı sağlar. Hem görüntü hem de net bir ses elde edilmek için geliştirilmiş bir teknolojidir. Hem görüntünün hem de sesin bir kablo üzerinden aktarılma teknolojisi özellikle de TV’ler için en ideal bulunmuş teknolojik bir parçadır.
3D Kalitesinde bir görüntüsünü izleyemediğinizden yola çıkarsak eğer; Öncelikle Televizyonunuzun 3D kalitesinde izlenim vermesini desteklemesi gerekir. HDMI kablonun özellikleri arasında 3D görüntülerin aktarılmasını destekliyor olması şarttır. Aynı zamanda TV girişlerinde Protokol seçimi doğru bağlanmalıdır. Eğer HDMI 1,4 uyumlu giriş varsa 3D görüntü izleyemezsiniz. Yani ilgili protokol girişi TV’nizde bulunmuyor demektir. Blue – Ray teknolojisine sahip olan bir televizyonunuzdan HDMI sorunu ile karşılaşıyorsanız Blue – Ray ayarlarını kontrol etmenizi öneriyoruz.

HDMI Sorunu İçin Yapılacak Testler!
Öncelikle HDMI görüntüsü alamıyorsanız eğer Televizyonunuzun HDMI girişini birkaç farklı yöntemle test edin. TV, Bilgisayar ya da farklı uydu cihazları ile bu test yapılabilir.
HDMI kablosunun doğru çalıştığına emin olun. Genelde farklı bir TV’de test edilebilir.
Yukarıda belirttiğimiz testlerden sonuç alamdıysanız Televizyonunuzun HDMI girişlerinde problem olabilir. Garanti kapsamında ise hemen servise göndermeniz tavsiyelerimiz arasındadır. Ayrıca yapmanız gerekenler arasında tüm kabloları çıkarıp yeniden takmak ya da tüm elektriği kesip yeniden vermeniz mantıklı olacaktır.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonServis Çağır
444 55 45 444 55 45 444 55 45