Panasonic Klima Sıcak Üflememe Sorunu

Kışın aşırı soğuktan ve yazın aşırı sıcağından bizleri ancak klimalar kurtarmaktadır. Klimalar içerisinde bulunan sistemi sayesinde soğutma ve ısıtma durumunu çok kaliteli bir şekilde gerçekleştirmektedir. Ancak zaman zaman soğutma ve ısıtma konusunda problemler oluşabilmektedir. Özellikle kış aylarında sıcak üfleme sorunu ortaya çıkmaktadır. Panasonic, dünyanın en iyi klima üreticileri arasında yer almaktadır. Ancak internet üzerinden de araştırmalar yapıldığında en çok gelen şikayetler arasında Panasonic klima sıcak üflememe sorunu bulunmaktadır.

Panasonic Klima Isıtmıyor
En çok rastlanılan problemler arasındadır. Bu durum aşağıdaki sebeplerden dolayı meydana gelebilmektedir.

Klima Gazının Bitmesi: Bilindiği üzere klimaların içerisinde gaz bulunmakta ve ısıtma, soğutma gibi işlemleri bu şekilde yapmaktadır. Gaz hiçbir zaman tam olarak bitmez ya da dolmaz. Ancak azalması durumunda gerekli işlemleri yapamayacaktır. Eğer klimaya gaz doldurma konusunda uzman iseniz, kendi şartlarınız ile dolum işlemini yapabilirsiniz. Ancak uzman olmadığınız bir konu ise mutlaka teknik servise başvuru yapın.

Klima Ayarlarını Kontrol Edin: Zaman zaman klima ayar kısmında sorun olabilmektedir. Klimanızın kış moduna getirildiğinden ve sıcaklığının da 30 dereceye kadar çıktığından emin olun. Ayrıca fan hızını da sona almanız, ısıtma işlemini arttıracaktır.

Filtelerde Tıkanıklık: Klimanın ön kısmında hava filtreleri bulunmaktadır. Bu filtreler sayesinde hava temiz ve kaliteli bir şekilde dışarıya çıkmaktadır. Ancak filtrelerin tıkalı olması halinde hava gerektiği şekilde dışarı çıkmayacaktır. Bu da beraberinde ısınma sorunlarını getirecektir.

Klima Kartında Sıkıntı: Klimanın içerisinde ana kart yani bir nevi beyin bulunmaktadır. Bu aletin bozulması durumunda ise gerekli ısıtma komutu klimaya gönderilemeyecektir. Klimanız da bu sebepten dolayı ısınmayabilir. Klima içerisindeki ana kartı mutlaka kontrol ettirmeli ve çalıştığına emin olmalısınız.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonServis Çağır
444 55 45 444 55 45 444 55 45