Panasonic Klima Koku Sorunu Nasıl Çözülür

Yaz aylarının yaklaşması ve havaların ısınması ile birlikte klima kullanımı da ciddi bir artış gösterdi. Klimalar direk dışarıda hava ile temas ettikleri için bir nevi süpürge mantığı ile de çalışmaktadırlar. Klimanın içerisinde de filtre ve havalandırma kısımları bulunmaktadır. Bu filtrelerin tıkanması ya da havalandırmanın tam olarak işlemini yapamaması halinde klima koku sorunu ortaya çıkacaktır. Sizler de Panasonic klima koku sorunu yaşıyorsanız; bazı yöntemleri uygulayabilirsiniz.

Klima Koku Sorunu Neden Oluşur?

1- Boruda ve Filterede Tıkanıklık
Koku sorunu en çok bu iki nedenden dolayı oluşmaktadır. Eğer klimanızın düzenli bakımını yaptırmıyorsanız; boruda ya da filtrede tıkanıklık oluşabilir. Yetkili servis çağırarak cihazınızın detaylı bir şekilde temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Yapılan temizlik sonrası kokuya dair bir şey kalmayacaktır.

2- Aşırı Bekleme Sonrası Oluşan Nem
Cihazın içerisinde bulunan evaparatörün içerisinden gaz geçmektedir. Bu gazın derecesi ile hava sıcaklığı ile farklılık gösterir. Sıcak hava ile gazın birleşmesi halinde ortaya nem sorunu ortaya çıkacaktır. Eğer yaz aylarında bu nem kombinizin içerisinde beklerse, kötü koku da beraberinde gelecektir.

Panasonic Klima Kötü Koku Çözümü
Teknik servis çağırmadan önce sizin de yapabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Bunları uygulamanız halinde kötü kokunun önüne geçebilirsiniz.

– İlk olarak klimanızın ön kapağını açın ve içerisinde bulunan filtreleri güzel bir şekilde yıkayın. Daha sonra kurumaya bırakın. Tam olarak kurumadan cihaza tekrar takmayın. Aksi takdirde koku devam edecektir.

– Filtreyi takmadan önce klima içerisine oda parfümü sıkın. Bu cihaz çalıştıktan sonra odanıza güzel kokular gelmesine sebep olacaktır.

– Bu işlemleri sürekli olarak yapmaya özen gösterin. Bakımını düzenli yapmamanız ya da aksatmanız halinde klimanın içerisindeki kötü kokular artmaya devam edecektir.

No Comments

Leave a Reply

Call Now ButtonServis Çağır
444 55 45 444 55 45 444 55 45